Klej epoksydowy to syntetyczne tworzywo stosowane do łączenia powierzchni. Używa się go głównie w profesjonalnym przemyśle do klejenia. Oparty na żywicach syntetycznych, stosowany jest do klejenia drewna, metalu oraz plastiku. Po czym rozpoznać, że przedmiot o tak szerokim zastosowaniu jest dobrej jakości? Jak nie popełnić błędu podczas zakupów? Oto odpowiedź.

Jak rozpoznać wysoką jakość kleju epoksydowego?

Ze względu na swoje właściwości, dobrej jakości klej epoksydowy zostanie rozpoznany przez wysoką odporność na szeroki zakres temperatur, od tych niskich zimą, po bardzo wysokie latem, a także brak puchnięcia pod wpływem wody. Dobre jakości klej zapewnia również wytrzymałość na różnego typu czynniki chemiczne, np. kwasy i zasady. Jeśli takie cechy ma klej epoksydowy danego sklepu, a inni kupujący mogą potwierdzić wypisane na stronie sprzedawcy lub opakowaniu produktu zalety, z pewnością można go używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

W jakich branżach nie może zabraknąć kleju epoksydowego?

Klej epoksydowy świetnie wypada szczególnie w naprawach wewnętrznych, profesjonalnym klejeniu płytek, mocowaniu metalu i betonu. Sprawdza się również w tworzeniu konstrukcji żelbetowych, np. w trakcie budowy mostów, łączenia paneli czy wzmacniana betonu. Ponadto nie może zabraknąć go w produkcji i naprawie samochodów oraz klejenia elementów plastikowych na metalowej powierzchni. To samo dotyczy przemysłu stoczniowego i samolotowego.

Aby mieć pewność odpowiedzialnych zakupów, należy kupować klej epoksydowy jedynie od wysokiej jakości sklepów specjalizujących się w zaopatrywaniu firm przemysłowych.