Odzież odblaskowa jest niezbędna dla pracowników utrzymania ruchu, robót drogowych i komunalnych, a także dla funkcjonariuszy pogotowia ratunkowego, policji drogowej i ratownictwa. Ponieważ ich czynności zawodowe często wiążą się z wykonywaniem obowiązków w warunkach słabego oświetlenia (w nocy, o zmierzchu), powinni oni nosić specjalne kombinezony wyposażone w profilowane pasy i elementy odblaskowe. Takie środki ostrożności zwiększą bezpieczeństwo i zmniejszą ryzyko wypadków spowodowanych słabą widocznością na drogach. 

Odzież odblaskowa zgodna z normami

Kurtka odblaskowa damska zawdzięcza swoją nazwę częściom, które odbijają światło i tworzą poświatę w ciemności. Mundur ten jest obowiązkowy dla rowerzystów i pieszych poruszających się wieczorem i w nocy. Blask elementów fluorescencyjnych w reflektorach sprawia, że osoby te są widoczne z daleka, co daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i ostrożne omijanie przeszkód. Jaskrawa kolorystyka sprawia, że pracownik jest dobrze widoczny również w godzinach dziennych. 

kurtka odblaskowa damska

Kurtka czy kamizelka odblaskowa – jest różnica

Odzież odblaskową produkuje się w kilku modyfikacjach. Mogą to być letnie i ocieplane kurtki ochronne lub kamizelki o uniwersalnym kroju. O ile pierwsza wersja jest dobierana do dokładnych parametrów ciała pracownika, o tyle druga jest bardziej zmienna, choć tabela rozmiarów dla kamizelek również istnieje.

Konstrukcja odzieży odblaskowej sprawia, że nie ma w niej żadnych elementów ograniczających ruchy ani detali konstrukcyjnych. Jest łatwa, wygodna i komfortowa w poruszaniu się. Współcześni producenci, tworząc modną garderobę, stawiają na ergonomiczne style i wysokiej jakości okucia. Kurtki odblaskowe damskie można znaleźć na https://www.bhp-gabi.pl/k963,odziez-robocza-odziez-damska-kurtki.html.

Posted in BHP