W domu bardzo często musimy szybko i sprawnie naprawić drobne urządzenia codziennego użytku. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką dobry klej cyjanoakrylowy, którego wszechstronność pozwala na dokonanie wielu potrzebnych napraw, a jego odpowiednie przechowywanie sprawi, że posłuży nam na długo.

Do czego można stosować klej cyjanoakrylowy loctite 406?

Kleje cyjanoakrylowe charakteryzuje jednoskładnikowość i błyskawiczne działanie, dzięki czemu są wyjątkowo wygodne w użytku. Mając w domu klej tego typu, możemy z powodzeniem łączyć ze sobą elementy gumowe, metalowe, drewniane, skórzane, ceramiczne, a także wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Zakres temperatury, w której klej loctite 406 zachowuje swoje właściwości to od -40°C do +120°C, dlatego świetnie sprawdzi się również w klejeniu tworzyw o różnej rozszerzalności cieplnej. Ponadto dzięki swojej konsystencji można za jego pomocą skleić nawet bardzo drobne detale, wymagające nałożenia minimalnej ilości kleju.

Jak poprawnie przechowywać klej cyjanoakrylowy loctite 406?

Wiele osób popełnia błąd podczas przechowywania już raz otwartych klejów cyjanoakrylowych, w wyniku czego ich ponowne użycie staje się niemożliwe. Dlatego warto wiedzieć jak poprawnie zamknąć tubkę z klejem oraz gdzie ją odłożyć, aby posłużyła nam jeszcze w przyszłości. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie wysuszenie i oczyszczenie dozownika tubki po każdym użyciu kleju. Ponieważ nawet drobna ilość kleju pozostawiona na aplikatorze może zaschnąć i w efekcie uniemożliwić ponowne wyciśnięcie spreju z opakowania. Ponadto kleje cyjanoakrylowe należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, najlepiej w lodówce lub w zamrażarce.

loctite 406

Podsumowując, dzięki uniwersalnym właściwościom klej cyjanoakrylowy loctite 406 ma wiele zastosowań i warto go mieć pod ręką w każdym domu, garażu, czy warsztacie. Należy także pamiętać o odpowiednim przechowywaniu kleju cyjanoakrylowego, aby można go było z powodzeniem użyć ponownie w przyszłości.