Łazienka to miejsce, gdzie wykonuje się wiele czynności pielęgnacyjnych i upiększających. Mowa tu chociażby o nakładaniu makijażu, wyrywaniu brwi, czy też o goleniu zarostu. Powinna więc być odpowiednio oświetlona. Często zdarza się, że nawet nie ma w niej okna, dlatego trzeba polegać na sztucznych źródłach światła. Jak jednak wybrać najlepsze rozwiązanie do swojego mieszkania?

Funkcjonalność przede wszystkim

oświetlenie łazienkowe

Dobrze dobrane oświetlenie łazienkowe powinno składać się z kilku punktów świetlnych. Jeden z nich musi znajdować się w okolicach lustra, aby można było dokładnie zobaczyć swoje odbicie. Drugi natomiast to przeważnie duża lampa sufitowa. Ich ilość zależy nie tylko od wielkości, ale także od aranżacji pomieszczenia. Najlepiej wybierać światło neutralne, którego barwa pozwoli na wykonanie odpowiedniego makijażu. Ze względu na bezpieczeństwo warto zrezygnować ze stołowych oraz stojących lamp – łazienki są przeważnie dosyć wilgotne, a całe ich wyposażenie jest narażone na kontakt z wodą.

Kliknij tutaj, by sprawdzić ofertę lamp do łazienki.

Lampy jako element dekoracyjny

Niezwykle elegancko oraz nowocześnie prezentują się listwy LED. Dzięki nim da się zainstalować kolorowe oświetlenie łazienkowe, a to dosyć popularne rozwiązanie już od dłuższego czasu. Tworzy ono niepowtarzalny klimat. Jedną z bardziej tradycyjnych metod wystroju jest umieszczenie lamp ściennych po obu stronach lustra. Przeważnie są to bardzo zdobne egzemplarze, które przyciągają do siebie uwagę. Jeżeli posiada się wysoki sufit, można zdecydować się na elegancki żyrandol, pasujący zwłaszcza do wnętrz w stylu glamour. Stanie się on wtedy jednym z centralnych punktów aranżacji.