2 największe zalety trzewików roboczych


Chcąc zapewnić pracownikom należyte bezpieczeństwo podczas prac, należy zainwestować w odpowiedni dla ich specyfiki pracy, sprzęt. Jednym z istotniejszych elementów stroju, który spełnia normy BHP jest obuwie. Powinno być ono wygodne, gdyż pracownicy spędzają w nim większość swojego dnia. Powinno być też bezpieczne, ponieważ często podczas pracy, można być narażonym na kontakt np. ze sliską powierzchnią. Jednym z typów takiego obuwia są trzewiki robocze. Jakie są zalety tych butów?

Uniwersalność

Trzewiki robocze sprawdzają się na wielu płaszczyznach i mogą być w związku z tym, wykorzystywane w różnych pracach. Dzięki temu, że spełniają normy BHP, mogą być stosowane od prac laboratoryjnych, aż do działań budowlanych. Dlatego właśnie to obuwie jest tak uniwersalne. 

Ofertę trzewików roboczych, można sprawdzić na BHP-Gabi.pl

Bezpieczeństwo

Trzewiki robocze to buty, których głównym atutem jest zdecydowanie bezpieczeństwo. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji podeszwy, obuwie to jest antypoślizgowe i zabezpiecza noszącego przed przewróceniem się. 

Ponadto najlepsze modele trzewików posiadają wkładki, których zadaniem jest zmniejszanie odczuwanych wstrząsów. Dzięki temu, poruszanie się po np. twardej, betonowej posadzce jest bezpieczniejsze dla zdrowia. 

Niektóre modele trzewików roboczych, są również wyposażone w ocieplenie wewnątrz buta. Sprawia to, że ryzyko np. odmrożenia podczas prac w zimę jest o wiele mniejsze, a praca w trudnych warunkach jest bardziej komfortowa. 

Te zalety sprawiają, że trzewiki robocze to zakup, nad którym warto się poważnie zastanowić.

Posted in BHP