Kiedy kupujemy dodatki do naszego mieszkania, zazwyczaj staramy się wybierać to, co będzie pasowało kolorystycznie i stylistycznie do tego, co już mamy w domu. Jeśli szukasz właśnie inspiracji i pomysłów na stworzenie w domu bardziej kameralnego charakteru, z pewnością wiesz, że dobrze dobrane oświetlenie będzie właściwym kierunkiem. Podpowiadamy, jakie lampy są warte zainteresowania.

Siła światła – skieruj je na to, co chcesz wyeksponować 

Dobrze jest zaplanować rozmieszczenie lamp w domu. Oczywiście wiele zależy od konkretnego wnętrza. Inne rozwiązania są polecane do kuchni i jadalni, a inne do pokoju dziecięcego i sypialni. Nawet jeśli całe mieszkanie wymaga zmian, najlepiej zacząć od jednego pomieszczenia. Taka metamorfoza nawet jeśli jest dłuższym procesem to kreatywne i satysfakcjonujące zajęcie. Pośpiech akurat w tej dziedzinie nie jest wskazany. 

Elegancka lampa stojąca wiele zmienia pod względem wizualnym i praktycznym. Przydaje się kiedy wieczorem potrzebujemy dyskretnego źródła światła, które delikatnie rozświetli pokój lub jego część. 

Praktyczny aspekt oświetlenia

Lampy wiszące bezpośrednio nad stołem to funkcjonalny sposób na uatrakcyjnienie jadalni lub salonu, w którym jemy posiłki. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy, możesz poszukać lamp na wyprzedaży. To dobra okazja, aby kupić to, co wpisze się w potrzeby i nie będzie kosztownym wydatkiem. 

Dobrze jest zastanowić się, jaka wielkość lampy będzie odpowiednia. Aby to ocenić, trzeba sugerować się wielkością pokoju i dobrać coś proporcjonalnego. Istotne znaczenie ma również kształt lampy. Abażury stożkowe i cylindryczne to geometryczne kształty, które pasują niemal do każdego wnętrza. Interesująco wyglądają również lampy typu kule. Ciesz się unikalnym stylem swojego mieszkania i wykorzystaj potencjał lamp, aby czuć się w domu idealnie.