Świadomość tego, jak wielkie korzyści może przynieść kupienie żarówki led jest coraz większa. Powoduje to, że klienci w sklepach coraz częściej wiedzą, że dobra żarówka energooszczędna, to przede wszystkim model oparty na diodach led. Niestety nie każdy wie, jak taką żarówkę powinno się wybierać. Jakie są jej najważniejsze cechy, które decydują o jakości i przyjemności korzystania z niej?

Żarówka od strony technicznej

Najważniejszą sprawą jeśli chodzi o kupowanie żarówek led jest to, aby odpowiednio dopasować je od strony technicznej. Przede wszystkim warto tu zwrócić uwagę na to, jakie będzie jej gniazdo, czy też inaczej gwint, a także jakie będzie miała ona napięcie zasilania. W odróżnieniu bowiem od klasycznych żarówek żarnikowych, które zasilane były z 230 V, modele ledowy występują także w znacznie niższych napięciach, nawet 12 V.
Kolejną ważną sprawą związaną z wyborem takiej żarówki jest to, jaka będzie jej moc, a także temperatura barwowa. W przypadku starszej wersji, żarówki występowały co prawda o różnych mocach, lecz zawsze miały tę samą temperaturę światła, czyli ciepłą. W przypadku modeli ledowych istnieje praktycznie dowolność i nabyć można model o każdej barwie światła.

Dodatkowe funkcje

To, co odróżnia w największym stopniu żarówkę led od tej zwykłej energooszczędnej, to jej dodatkowe funkcje i możliwości. O czym konkretnie mowa?
Dobrej klasy żarówka ledowa ma możliwość przede wszystkim zmiany swojego koloru. Nie tylko pomiędzy barwami światła białego, lecz również ma możliwość całkowitej zmiany koloru np. na barwę zieloną, niebieską, czy też czerwoną. Co więcej, dobre żarówki dzięki dołączonemu pilotowi mogą zmieniać swoją jasność, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania jej do danej sytuacji. Często bowiem np. podczas oglądania filmu atrakcyjne jest lekkie przygaszenie światła, lecz nie całkiem jego wyłączenie. Więcej informacji na stronie sklepu elapmy: https://www.elampy.pl/zarowki