Jak podkreślić charakter wnętrza za pomocą modnych lampionów?


Aranżując przestrzeń modnego salonu wiele osób zastanawia się, w jaki sposób podkreślić charakter wybranego stylu wnętrzarskiego. Oprócz odpowiednio dobranych elementów wyposażenia, wyjątkowo istotne okazują się być dopasowane dekoracje. Wśród najbardziej popularnych ozdób pojawiają się świeczniki i lampiony do salonu. Cenione są między innymi ze względu na swoje walory estetyczne i możliwość stworzenia wyjątkowej atmosfery. Jakie świeczniki okażą się trafionym wyborem?

W jakich aranżacjach sprawdzą się lampiony?

Świeczniki do salonu doskonale podkreślą charakter wnętrz urządzonych zgodnie z aktualnymi trendami aranżacyjnymi. Okażą się korzystnym rozwiązaniem w przypadku takich stylów, jak:

  • skandynawski i boho
  • rustykalny
  • glamour i vintage.

Różnorodność możliwych do odnalezienia lampionów do salonu sprawia, że bez problemu dopasują się do każdej modnej aranżacji. Jak wybrać świeczniki do przestrzeni w swoim mieszkaniu?

Jak dopasować dekoracje do modnej aranżacji?

Lampiony świeczniki bardzo często zaobserwować można w salonach w stylu skandynawskim. Ta konwencja łączy w sobie surowość świata natury z przytulnością domowego ogniska. Dlatego ważne jest, aby w towarzystwie szarych ścian i jasnych mebli pojawiało się wiele koców, poduszek i właśnie świeczników. Lampiony dopasowane do tego stylu to przede wszystkim modele szklane i wykonane przy użyciu jasnego drewna.

Sprawdzą się tutaj również egzemplarze bambusowe oraz wyplatane z naturalnej wikliny i rattanu. Te ostatnie będą też doskonałym rozwiązaniem w salonach boho i rustykalnych. W rustykalnych wnętrzach warto umieścić duże lampiony podłogowe. Z wystrojem glamour i retro skomponują się metalowe świeczniki w kolorze złotym i srebrnym oraz błyszczące, zdobione akcesoria.

Wyjątkowa atmosfera, jaką stworzą świece w dopasowanych do stylu latarniach podkreśli estetyczne walory aranżacji.