Istnieje wiele grup zawodowych, w których pracownik nie może wykonywać swoich zadań w stroju dziennym i zobowiązany jest do jego zmiany po przyjściu do miejsca pracy. Oprócz odzieży wierzchniej, pracownik musi zmienić również obuwie na takie dostosowane do pracy na danym stanowisku. Uniwersalnym obuwiem zmiennym, które sprawdzi się w wielu zawodach, w których dana osoba nie wychodzi podczas pracy poza budynek, są klapki robocze.

Czym jest taki rodzaj obuwia?

Klapki robocze są specjalnym rodzajem butów, które przeznaczone są dla pracowników wielu profesji. Są one najczęściej wykonane ze skóry lub z materiału, który ma ją imitować. Równie często można je spotkać również w wersji gumowej. Chodaki posiadają wkładki, które chronią stopę od wewnątrz podczas długotrwałego noszenia, oraz regulowany materiałowy pasek, który pozwala dostosować głębokość buta do długości stopy tak, by nie spadała ona z niego podczas chodzenia. Klapki robocze posiadają grubą, mocną i nieprzemakalną podeszwę, co sprawia, że są one wytrzymałe i zdatne do wykorzystania nawet na wilgotnym podłożu. Zobacz produktu na https://www.bhp-gabi.pl/k1013,buty-robocze-klapki.html

Czym jest taki rodzaj obuwia?

W jakich zawodach mogą przydać się klapki robocze?

Jak już było wspomniane, są to klapki uniwersalnego zastosowania. Jednym profesjom mogą jednak przydać się bardziej niż innym, a w niektórych miejscach pracy ich noszenie jest wręcz obowiązkowe. Przykładowe zawody, których pracownicy powinni nosić takie obuwie, to:

  • pracownicy szpitala
  • pracownicy różnego rodzaju gabinetów prywatnej służby zdrowia
  • kucharze
  • piekarze
  • cukiernicy