Kupujemy fugę na taras


Taras to świetne miejsce do rekreacji, które z pewnością przyniesie każdemu domownikowi wiele radości. Żeby jednak tak się mogło stać, musi to być również miejsce dobrze wykonane, a przede wszystkim wykończone. Tym elementem wykończenia, który sprawia na tarasie zdecydowanie najwięcej kłopotów, jest oczywiście fuga. Czym się ona powinna charakteryzować?

Dlaczego fuga na tarasie bywa kłopotliwa?

Żeby móc zrozumieć, jaką fugę powinno się zastosować na tarasie, najpierw warto się dowiedzieć, co tak naprawdę powoduje, że to miejsce jest trudne do wybrania do niego fugi. Wszystko w tym wypadku sprowadza się do tego, w jakich warunkach taka fuga musi pracować.
Standardem jest, że każdy inwestor patrzy na to, aby na tarasie znalazła się fuga wodoodporna. Jest to dobry pomysł, lecz niepełny, ponieważ oprócz wody, na fugę negatywnie działać będzie również niska i wysoka temperatura, a także silne słońce. Jeśli nie wybierze się modelu odpornego na takie zagrożenia, bardzo szybko może dojść do zniszczenia fugi, przedostania się pod nią wilgoci, a to z kolei doprowadzi bardzo szybko do niszczenia i odpadania płytek, co dodatkowo mogłoby być naprawdę bardzo niebezpieczne.

Fuga mrozo i wodoodporna na taras

Kluczowe podczas wybierania fugi na taras jest to, aby była to fuga wodoszczelna, lecz również mrozoodporna. Dzięki temu uda się wyeliminować dwa największe zagrożenia. Dodatkowo warto jednak szukać lepszych jakościowo fug, które będą zabezpieczone przed działaniem silnego światła słonecznego. Dzięki temu taka fuga nie będzie płowiała, czyli nie utraci swojego oryginalnego koloru. Na koniec warto mieć na uwadze również to, że dobra fuga tarasowa powinna być odporna także na silne środki czyszczące. Taras jest bowiem miejscem szczególnie narażonym na brud, który często będzie zmywany silnymi detergentami.