Zasłona prysznicowa w nowoczesnej łazience – czy takie rozwiązanie się sprawdza?


Zasłona prysznicowa to dużo tańszy sposób na to, by oddzielić wannę lub brodzik od reszty pomieszczenia. Wybierając ciekawy model, można dzięki niej wprowadzić do swojego pomieszczenia odrobinę designu, który idealnie będzie współgrał z resztą wnętrza. Jaki model sprawdzi się więc najlepiej? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Podpowiedź poniżej.

Modna zasłona prysznicowa

Przeglądając magazyny wnętrzarskie, można dostrzec, iż zasłona prysznicowa może przybierać rozmaite formy. Na topie jest obecnie kotara prysznicowa wykonana z grubych, ciężkich tkanin, która jednak posiada takie właściwości, by woda po niej swobodnie spływała. Najlepiej jest wybrać dość mocny, ciekawy wzór, który rozświetli i upiększy nawet najbardziej prostą i minimalistyczną łazienkę.

Alternatywa dla standardowych kabin

Kotara prysznicowa jest doskonałą alternatywą dla kabin prysznicowych, które jak wiadomo muszą być wykonane pod konkretny wymiar, a ich cena często jest bardzo wygórowana. Klienci chętnie więc wybierają zasłonki prysznicowe, gdyż w każdej chwili można wymienić je na nowszy model, dzięki czemu pomieszczenie tak szybko się nie nudzi swoim użytkownikom. Ponadto, z ich dostępnością również nie ma problemu. W każdym sklepie z asortymentem łazienkowym można znaleźć przynajmniej kilka wyjątkowych modeli, które bez problemu dopasują się do każdego wnętrza.

Na co zwrócić uwagę, kupując zasłonki prysznicowe?

Przed zakupem konkretnego modelu, dobrze jest zmierzyć dokładnie miejsce, w którym będzie ona wisiała. Taka zasłona prysznicowa musi być bowiem idealnie dobrana pod względem wymiaru, gdyż to sprawia, że wygląda ona naprawdę dobrze. Świetnym rozwiązaniem jest także wcześniejsze zastanowienie się nad kolorystyką, która będzie pasowała do łazienki. Nie zawsze bowiem mocne wzory i żywe kolory sprawdzą się w małym pomieszczeniu.

*strona