Drewniane domy szkieletowe to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań architektonicznych, jakie stosuje się w dzisiejszym świecie. Domy tego rodzaju są tak samo trwałe, jak współczesne domy murowane, a przy tym cechuje je lekkość, dzięki której zyskuje się znacznie większe możliwości. Konstrukcje takie są też znacznie bardziej ekologiczne, tańsze, a proces ich budowy trwa krócej. Co charakteryzuje projekty domów szkieletowych i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Drewniane domy szkieletowe – co warto o nich wiedzieć?

Domy szkieletowe posiadają cechu, które sprawiają, że konstrukcje takie są bardzo popularne – zarówno w naszym kraju, jak i na świecie. Przede wszystkim jest to lekkość i duża łatwość operowania materiałem. Dzięki temu projekt domu szkieletowego wykonanego z drewna może być bardzo złożony, co jednocześnie nie generuje wysokich kosztów, tak jak to się dzieje w przypadku domów murowanych, gdzie stopień komplikacji bryły wprost przekłada się na finalną cenę budynku.

Projekty domów szkieletowych – co charakteryzuje takie domy?
źródło: https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-drewnianych/

Najważniejsze zalety domów szkieletowych

Ze względu na swoją konstrukcję, drewniane domy szkieletowe pozwalają na użycie praktycznie dowolnych materiałów izolacyjnych. Materiał izolacyjny wypełnia w tym przypadku wnętrze ścian, dzięki czemu możliwości wykończenia ścian zewnętrznych są bardzo duże. Oczywiście domy takie mogą zostać jeszcze ocieplone dodatkowo, co daje bardzo duże możliwości pod kątem stworzenia budynku energooszczędnego. Obecnie coraz częściej domy budowane w technologii energooszczędnej, a nawet domy pasywne to właśnie projekty wykonane przy zastosowaniu konstrukcji szkieletowej.

Dlaczego warto postawić na taki dom?

Bardzo dużym plusem domów tego rodzaju jest również szybki czas budowy. Przy zaangażowaniu odpowiednio sprawnej firmy, całość projektu może być zrealizowana nawet w mniej niż rok. Warto zwrócić uwagę również na relatywnie niewielkie koszty, jakie związane są z tym typem budownictwa – znacznie niższe, niż w przypadku innych, popularnych technologii, takich jak na przykład domy w pełni murowane.