Co wybrać – prysznic czy wannę?


Rynek nieruchomości w ostatnich latach przeżywa prawdziwy rozkwit. Powstaje coraz to więcej nowych osiedli mieszkaniowych, domów w zabudowie szeregowej, a także domów wolnostojących. Również rynek wtórny cieszy się dużym powodzeniem. Młodzi ludzie, którzy świeżo co kupili mieszkanie – czy to z rynku wtórnego czy pierwotnego – stają zazwyczaj przed wizją remontu.

Jak zaprojektować mieszkanie?

Do aranżacji mieszkania można wynająć architekta. Korzystanie z usług takiego profesjonalisty wiąże się z wieloma zaletami. Specjalista od aranżacji wnętrz podpowie nam na przykład, jak najlepiej rozplanować oświetlenie w domu, czy wybrać drzwi prysznicowe składane czy uchylne a także jakie krzesła do salonu zakupić. Z pewnością, zatrudnienie takiej osoby jest dość kosztowne. Sporo osób woli te pieniądze przeznaczyć na zakup na przykład lepszej jakości sprzętu kuchennego, czy droższych paneli podłogowych. Inspiracji do samodzielnego projektu mieszkania można z powodzeniem szukać w Internecie. Warto rozmawiać z drugą połówką o tym, czego oczekuje od nowego mieszkania i wspólnie podejmować decyzję. Jedną z takich decyzji jest chociażby to czy zainstalować w łazience prysznic czy wannę?

Co wybrać – prysznic czy wannę?

Odwieczna polemika między fanami kabin z natryskiem a amatorami przesiadywania w wannie wydaje się nie mieć końca. Nic w tym dziwnego, każdy przecież ma swoje przyzwyczajenia i upodobania. Decydując się na prysznic, warto postawić na drzwi składane łamane albo przesuwne, zamiast inwestować w te uchylne. To z pewnością pomoże zaoszczędzić trochę więcej miejsca, zwłaszcza w mniejszych łazienkach. Drzwi prysznicowe harmonijkowe są dobrym rozwiązaniem, jednak należy o nie dość dobrze dbać, aby w trakcie użytkowania nie zaszły szybko kamieniem. Najlepiej po każdym użyciu wytrzeć drzwi do kabiny do sucha.