Wielu inwestorów podczas szukania odpowiedniego rodzaju fugi zwraca uwagę głównie na to, jak się ona prezentuje, czyli jaki ma kolor, fakturę oraz jak pasuje do płytek. Są to oczywiście sprawy bardzo ważne, lecz nie najważniejsze. Tymi cechami, które określają idealną fugę, są sprawy znacznie bardziej praktyczne. Jakie dokładnie?

Idealna fuga rodzaje

fuga-epoksydowa-plus-Antracytowy

Dobra fuga do płytek musi cechować się przede wszystkim bardzo dobrym wiązaniem ze ścianą. Musi zasychać szybko, a jej kładzenie musi być proste i wygodne. Nie można również zapominać o tym, że fuga ta powinna być bardzo mocna i odporna na uszkodzenia. Nie tylko tak podstawowe, jak te wynikające z zarysowania, lecz również ze strony czyszczenia, wysokiej temperatury, wilgotności, a także nacisku na nią pracujących na ścianie płytek. Dobra fuga nie pęka, nie kruszy się, a także doskonale przylega do płytek. Jak taki model znaleźć?

Fugowanie cena, czyli koszt związany z fugą

Szukając odpowiedniej fugi, trzeba zwracać także uwagę na to, ile kosztuje jej zakup, a także jej położenie. Na rynku znaleźć można np. fugę epoksydową, która, choć jest bardzo mocna, rewelacyjnie się trzyma, a także jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz te ze strony wysokiej temperatury i wilgotności, to jednak jest bardzo kosztowna w zakupie, a także w położeniu.
Alternatywą jest fuga tania w zakupie, a także bardzo łatwa w kładzeniu, lecz niestety bardzo delikatna, co skutkuje jej dużą podatnością na uszkodzenia. A przecież jak już wcześniej było wspominane, to właśnie odporność na uszkodzenia jest zaliczana do najważniejszych cech fugi, dlatego też znacznie lepszym wyborem będzie fuga droga, lecz dobrej jakości, niż ta tania, lecz o dyskusyjnej trwałości.

Podsumowanie

Wybranie odpowiedni fugi jest nie mniej ważne niż wybranie samych płytek. Warto się do tego przyłożyć, aby w krótkim czasie nie przeprowadzać ponownego remontu łazienki, czy też kuchni.