Kuchnia w nowoczesnym wydaniu


Kuchnia już od wielu lat jest sercem domu. To tu spędzamy czas na gotowaniu oraz spożywaniu posiłków. Chcemy, by wyglądała pięknie, była naszą dumą. Jednocześnie mamy świadomość, że kuchnia jest trudna do aranżacji. Jak wykończyć ściany kuchni, by były eleganckie?

Nie tylko kafelki

Na ścianach w kuchni najczęściej kładziemy kafelki. Jest to rozwiązanie, które jest eleganckie, gdyż wybór kafelków jest ogromny. Jest to również rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż czyszczenie kafelków nie jest problematyczne. Warto jednak się zastanowić, czy jest to jedyne, dostępne rozwiązanie?

Innym, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, jest pomalowanie ścian farbą. Warto jednak wiedzieć, że nie może to być farba niskiej jakości. Od lat producenci polecają farby do kuchni oraz łazienki, które są bardziej wytrzymałe i dobrze sobie radzą z trudnymi warunkami, jakie panują w tych pomieszczeniach.

Nowoczesne rozwiązania

Farby do kuchni cechuje podwyższona odporność na ścieranie. Jest to niezmiernie ważne w takim pomieszczeniu jak kuchnia. Chlapiący tłuszcz na ścianę, dzieci, które jedzą posiłek, czy rozlewająca się woda w trakcie zmywania to naturalne w kuchni. Zwykła farba mogłaby mieć duże trudności z poradzeniem sobie w takiej sytuacji.

Farba, która jest przeznaczona do kuchni jest odporna na zmywanie. Co to znaczy? Umycie mokrą szmatką pomalowanej ściany nie tylko zlikwiduje brud, ale na ścianie nie pozostawi żadnych plam oraz odbarwień. Dzięki temu ściana nawet po wielokrotnym myciu nadal będzie wyglądała jak nowa.

Farba grzybobójcza ochroni powierzchnię ścian przed rozwojem grzyba, pleśni czy bakterii. Farba, która ma właściwości parochłonne pozwoli ścianie oddychać.

Farby do kuchni oraz farby do łazienki (https://budujmy.eu/pl/menu/farby-do-wilgotnych-pomieszczen-926.html) są obecnie bardzo nowoczesnymi propozycjami, które świetnie sprawdzają się w tych trudnych pomieszczeniach, a jednocześnie przez lata wyglądają elegancko i estetycznie.