Jaki projekt domu w przypadku wąskiej działki?


Stosunkowo niedużo osób rzeczywiście potrzebuje rozbudowanej posesji na szerokiej działce. Coraz więcej inwestorów kieruje swoje zainteresowanie w stronę mniejszych działek, które również można sprytnie zagospodarować, wykorzystując do maksimum dostęp uwarunkowania. Wymaga to oczywiście dogłębnej analizy, ale do wyboru są przecież gotowe projekty domów parterowych na wąską działkę, które ułatwiają znalezienie najbardziej optymalnego rozwiązania.

Dom parterowy na wąską działkę – o czym pamiętać?

Niezależnie od tego czy odziedziczyliśmy czy kupiliśmy wąską działkę, można wybudować na niej funkcjonalny dom, zapewniający pełną wygodę wszystkim domownikom. Projekt domu parterowego na wąską działkę stworzony jest w taki sposób, aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających inwestorów (https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke-parterowych,lista/). Nawet przy niedużej powierzchni każdy ma możliwość wybudowania wymarzonych czterech kątów. Jeśli nie potrzebujemy rozległej parceli z dwustanowiskowym garażem i dużym ogrodem, warto zainteresować się czym bardziej ekonomicznym. Komfortowy dom może powstać nawet na wąskiej działce, jeśli dobrze się wszystko rozplanuje. Dla wielu osób wystarczający okazuje się być projekt domu z czterema pokojami, dwiema łazienkami i garażem. Może komfortowo mieszkać w nim czteroosobowa rodzina. Do tego można dołożyć jeszcze praktyczny taras i zewnętrzny kominek. Duże przeszklenia i minimalistyczne kształty w przypadku domu na wąskiej działce sprawdzają się idealnie.

• Oszczędności widoczne są już na samym wstępie – zakupu działki i projektu.
• Na wąskiej działce można wybudować zarówno dom parterowy, jak również piętrowy czy z poddaszem użytkowym.
• Dodatkowy metraż możliwy jest do uzyskaniu dzięki podpiwniczeniu.
• Można liczyć na bliskie sąsiedztwo ogrodu, czyli kontakt z naturą.
• Umieszczenie garażu na z przodu budynku skraca odległości do pokonania – zarówno samochodem, jak również do furtki czy do drzwi wejściowych.