Współcześnie producenci mebli oferują różnorodne komody charakteryzujące się odmiennym materiałem wykonania, kolorystyką, czy też systemem zamykania. To, na jaki rodzaj komody powinniśmy się zdecydować jest uzależnione przede wszystkim od naszych indywidualnych oczekiwań. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Funkcjonalność przede wszystkim

Oczywiście komody z szufladami pełnią zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. O ile w przypadku estetyki powinniśmy zdać się na nasz indywidualny gust, to w przypadku funkcji praktycznych warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jedną z najważniejszych z nich jest materiał, z jakiego została wykonana komoda.

Współcześnie nabyć możemy komodę z szufladą drewnianą, z płyty wiórowej, czy też MDF. Oczywiście zarówno komody z płyty, jak i drewniane mogą odznaczać się wyjątkowymi walorami estetycznymi, aczkolwiek największą odpornością odznaczają się modele wykonane z drewna. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odpowiednie prowadnice

Innym czynnikiem mającym kluczowy wpływ na funkcjonalność mebla są prowadnice. Komoda z szufladami może posiadać prowadnice, które umożliwiają częściowe lub całkowite wyciągnięcie szuflady.

Jeżeli zależy nam, aby uzyskać całkowity dostęp do szuflady, bez konieczności poszukiwania rzeczy dłonią warto zdecydować się na modele oferujące całkowity wysuw.

Ponadto, jeżeli w komodzie będą trzymane ciężkie rzeczy należy zwrócić uwagę, aby nabyć model posiadający dodatkowo wzmocnione prowadnice. W takiej sytuacji możemy mieć pewność, że szafka nie ulegnie zerwaniu.