Współcześnie oferowane przez producentów stoliki kawowe mogą być wykonane z tak różnorodnych materiałów jak drewno, metal, szkło czy też z tworzywo sztuczne. Niemniej jednak rozwiązaniem, które zawsze będzie stylowe jest drewno. Jak wybrać odpowiedni stolik kawowy drewniany? W jakich salonach sprawdzi się najlepiej?

Salon klasyczny i nowoczesny

Niezwykłą zaletą drewna jest jego uniwersalność. Jest to materiał, który sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych przestrzeniach. Jednym czynnikiem, który ma wpływ na to, w jakim rodzaju salonu powinien znajdować się określony drewniany stolik jest jego forma.

Współcześnie producenci oferują klasyczne drewniane stoliki kawowe, które wykonane są wyłącznie z drewna. Często są one również dodatkowo zdobione. Nabyć można również stoliki w nowoczesnej formie, których drewniany blat łączy się z innymi materiałami sprawiając, że stolik staje się minimalistyczny.

Jaki rodzaj stolika wybrać?

To, jaki rodzaj drewnianego stolika najlepiej jest wybrać jest ściśle uzależnione od stylizacji salonu. Nowoczesne stoliki kawowe drewniane, których blat łączy się przykładowo z lekkim, czarnym, metalowym stelażem sprawdzą się szczególnie dobrze we wnętrzach umeblowanych w nowoczesne i proste ze względu na swoja formę meble.

Z kolei tradycyjne drewniane stoliki skonstruowane wyłączę z klasycznego, często dodatkowo zdobionego drewna sprawdzą się najlepiej w przypadku salonów umeblowanych m.in. w tradycyjną wygodną sofę z dużymi poduszkami, czy też w sofę skórzaną.