Wystrój wnętrza jest niezwykle istotny, nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale także tego w jaki sposób będzie we wnętrzu funkcjonowała rodzina, Szczególnie jest to istotne dla rodzin, których mieszkania nie mają zbyt dużo wolnej przestrzeni. Wtedy zarówno estetyka umeblowania i dekoracji ma znaczenie jak i ich funkcjonalność.

Na kłopoty – ławy rozkładane

W wielu przypadkach mieszkanie w bloku nie jest w stanie pomieścić zarówno stolika kawowego, często w formie ławy oraz stołu obiadowego. Wstawienie tej ilości mebli w największym, dziennym pokoju kompletnie by go zagraciło. W kuchni zaś miejsce jest o najwyżej na mały stoliczek, Rozwiązaniem są tutaj ławostoły rozkładane i podnoszone. Mebel ten zakłada, że w codziennym życiu będzie on spełniał funkcję, niezbyt dużego stolika kawowego. System podnoszenia i rozkładania zwiększy zaś w razie potrzeby do gabarytów regularnego stołu obiadowego dla kilku osób. Największą zaletą rozwiązania są zatem minimalistyczne gabaryty, które w razie potrzeby można dopasować do potrzeb i zwiększyć.

Estetyka wykonania

Ławostoły rozkładane i podnoszone od Mebel4u są produkowane od wielu lat, a producenci stale doskonalą system pracy tych mebli. Są one zatem zarówno funkcjonalne i łatwe w obsłudze ale przede wszystkim także estetyczne pod względem korzystania codziennie. Brak wystających śrubek czy zaczepów, eleganckie łączenia to wszystko powoduje, że ławy rozkładane są na pierwszy rzut oka nie do rozpoznania w porównaniu do klasycznych stolików kawowych.