Planując budowę domu lub zakup mieszkania pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego, zaufanego dystrybutora. Ostatnimi czasy dosyć często słyszy się o sytuacjach, kiedy grono osób dokonało zakupu mieszkań, na które rzecz jasna zaciągnęli zobowiązanie, a w momencie wpłaty przez nich zaliczki deweloper zamknął inwestycję i ogłosił upadłość. Jak się jednak okazuje, istnieje wiele sposobów na to, aby uniknąć tego typu problemów i znaleźć nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu, których inwestor nie zostawi nas z takimi problemami.

Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego dewelopera?

Pamiętajmy o tym, aby pod żadnym pozorem nie kupować przysłowiowego kota w worku. Co przez to rozumieć? Przede wszystkim to, żeby nie kierować się jedynie niską ceną za metr kwadratowy mieszkania. Aby zakupić odpowiednie mieszkanie we Wrocławiu warto zgłębić wiedzę na temat inwestora, jego kondycji finansowej, zrealizowanych inwestycji, a przede wszystkim stanu prawnego tej, która znajduje się w obrębie naszych zainteresowań. Zbyt niska cena mieszania powinna raczej wzbudzić w nas niepokój i wątpliwości niż zachwyt i euforię, która pchnie nas do nabycia wyżej wspomnianego.

Niewypłacalny deweloper – jak go uniknąć i nie popaść w tarapaty finansowe?

Podstawową zasadą jest sprawdzenie wszystkich niezbędnych informacji o danej firmie deweloperskiej, zrealizowane inwestycje, opinie klientów czy stan kondycji finansowej. Dotyczy to również tych, które cieszą się na rynku dobrą opinią i posiadają szerokie doświadczenie w stawianiu kolejnych inwestycji (np. oferującego mieszkania we Wrocławiu dewelopera Lokum). Jak głosi jedno z przysłów „Strzeżonego Pan Bóg strzeże”, więc warto sprawdzić wszelkie niezbędne informacje, które dadzą nam ogląd sytuacji, a tym samym pozwolą na uniknięcie problemów, o których jak wiadomo słyszy się niemal każdego dnia. Dopiero po sprawdzeniu zaufanego, doświadczonego dewelopera mamy pewność że nasza inwestycja zakończy się sukcesem i w dalszej kolejności będziemy mogli myśleć już o instalacji klimatyzacji czy też paneli słonecznych.